Літературний подіум


Калейдоскоп життя на сторінках нової книги


Літературна подія грудня відбулася минулого четверга в Мукачівській міській публічній бібліотеці – на Літературний подіум „Дзеркало слова” завітав відомий закарпатський письменник, журналіст, науковець Сергій Федака. Послухати гостя зібралася не лише звична поважна публіка поетів і літераторів міста, але й велика кількість молоді.
Під час зустрічі Сергій Федака розповідав про своє життя, творчість, власні погляди на сучасний літературний процес та нинішній стан суспільно-політичного життя країни. Основну увагу він акцентував на нещодавно виданій поетичній збірці „Калейдоскоп календаря”: „У книзі зібрано багато політики, житейських перебігів, подій, якими жили закарпатці, українці всі ці роки. Назва говорить сама за себе – це калейдоскоп візерунків. У різноманітних образах я прагнув передати нюанси взаємодії часу і людини, вічності і миттєвості, інтимного й суспільно-політичного, минувшини і сьогодення, історії і буденщини”.
Нова збірка вийшла після 8-річної перерви автора у поезії, тому свою розповідь Сергій Федака щедро доповнював читанням віршів:
„Життя все крутить свій калейдоскоп,
зелене, синє, жовте і червоне,
допоки ти ідеш за кроком крок,
допоки кров гаряча не холоне...”
Мирослав Дочинець, відомий український письменник цьогорічний лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевчека, який модерував зустріч, зазначив: „Творчий талант Сергія Дмитровича проявляється в найрізноманітніших гранях: професор, доктор історичних наук, публіцист, автор книжок, журналіст. Він  вражає своєю працездатністю, організованістю і всюдисущістю. Та унікальність харизми Федаки-молодшого – у відмінному почутті гумору та безпосередності в поведінці”.
Під час спілкування Сергій Федака відповів на чимало питань, ось відповіді на окремі з них: „Сплю небагато і хоч цього й вистачає для відпочинку, все одно мрію про 25-ту годину в добі; Найбільше в собі ціную витривалість і працьовитість; Стосовно муз: мене надихає сьогодення, через яке я відчуваю історію; Як уживаються в мені іпостасі письменника, науковця і чоловіка? Скажу одне, нам утрьох зовсім не нудно; Останнім часом українська література переживає період піднесення, а її найцікавіша тенденція – сидить зліва від мене (має на увазі М.Дочинця); Багатонаціональність краю – це передумова нашого зростання; Вважаю, що ситуація на сході зміниться тільки тоді, коли місцеве населення саме підніметься проти ворога і прожене агресора з українських земель:
Ані сіроманцю, ані круку
Не здолати нас – то все пусте.
Нас топили – ми пірнали глибше,
Зрадять нас – ми все одно живі.
І на прозу одвічаєм віршем
І своїм собором на крові...
Моя найбільша мрія – щоб люди уміли витримувати власне щастя й раділи одне одному”, - говорив письменник. Він також розповів про плани на майбутнє – видати новий історичний роман, а ще радо поділився приємною новиною про унікальний подарунок, який зробила для нього родина на його 50-річчя – видання біобібліографічного покажчика, де систематизовано його науковий та творчий доробок.
Теплі слова вітань письменнику і науковцю висловили поетеса, член НСПУ Тетяна Рибар поет, голова літературного об’єднання „Рідне слово” Михайло Шушкевич та провідний бібліотекар відділу обслуговування Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О. Духновича Тетяна Туряниця.
На завершення зустрічі гість Літературного подіуму „Дзеркало слова” – Сергій Федака  подарував читачам міської книгозбірні „Калейдоскоп календаря”. Шанувальники творчості автора також мали можливість отримати збірник поезії з іменним автографом письменника на згадку.Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

”НІ – насильству в сім’ї”

Презентація книги Володимира Маслова „Материя чувств”

Година спілкування