І лине над землею Шевченкове святеє слово…

Цими весняними днями, у рік 200-річчя від дня народження великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка вся Україна і весь світ читає його художні шедеври довершеної краси і мелодійності.
10 березня, біля погруддя Т. Г. Шевченка, кожен мукачівець міг долучитися до читання геніальних поезій Кобзаря та поетичних творів, які оспівують його велич.
Шевченківські читання просто неба відбулися з ініціативи Дениса Соболя, активного громадського діяча, майстра спорту України міжнародного класу, бронзового призера літніх Параолімпійських ігор 2012 року та за активної підтримки Мукачівського міськвиконкому. Долучилися також представники загальноосвітніх шкіл міста, клубу спортивного орієнтування «Товариш», міської центральної бібліотеки, літературного об’єднання «Рідне слово», журналісти, просто перехожі. Чимало мукачівців прийшли на Шевченківські читання родинами. Декламували вірші і діти, і дорослі: близько тридцяти учасників протягом майже двох годин читали вірші Шевченка та власні твори присвячені йому.
«Сьогодні ми вперше організовуємо такий особливий захід, який, впевнена, знайде своє втілення і в наступні роки. Тому хочеться відзначити нашого наймолодшого учасника – Горвата Станіслава, родину Цепурдей – Катеринку, Ніну і Владислава та ініціатора акції – Дениса Соболя. Подарунком для них стане видання збірки поезій Тараса Шевчен­ка угорською мовою і Шандора Петефі українською», – зазначила у своєму виступі начальник відділу культури Мукачівського міськвиконкому Людмила Ковач. За її словами, дана акція мала на меті не виявити таланти, а привернути увагу до творчості Кобзаря і заохотити людей до читання його творів.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

”НІ – насильству в сім’ї”

Презентація книги Володимира Маслова „Материя чувств”

Година спілкування