День слов’янської писемності й культури

  В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.
  Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності.
  24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.
  До цієї пам’ятної дати в нашій бібліотеці було оформлено книжковий розвал «Святині українського народу» та проведено мовний калейдоскоп «Країна мовних цікавинок» для учнів 11 класу ЗОШ №10. Працівники бібліотеки ознайомили учнів з цікавими книгами та розповіли про історичні факти про , слов’янську писемність, яка була створена ще в IX столітті, близько 862 року, а новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина який, прийнявши чернецтво, став Кирилом і допомагав йому в цій богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Юнаки та дівчата змагались у вгадуванні спільних у слов’янських мовах слів, почули як вони звучать на болгарській, хорватській, білоруській, українській та інших слов’янських мовах слів. Було розказано про значення створення писемності для подальшого розвитку культури та мистецтва.

  PS: У самісінькому серці Мукачева знаходиться, напевно, найбільший за розмірами монумент міста - пам’ятник Кирилу і Мефодію. До нього молоде покоління містян уже настільки звикло, що й не згадає, коли він був установлений. Утім, пам’ятник слов’янським апостолам та просвітителям з’явився у місті наприкінці 90-х років, фактично на тому самому місці, де колись височів Ленін на постаменті. Скульптором Кирила та Мефодія став Іван Бровді (творінь якого у місті чимало) і тодішній головний архітектор Мукачева Олександр Андялоші.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

”НІ – насильству в сім’ї”

Презентація книги Володимира Маслова „Материя чувств”

Година спілкування