Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства "

 З 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» .

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, гендерної нерівності.
Домашнє насильство – це протиправні дії або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання. Насильство не має ставати нормою!
На юнацькому абонементі оформлена інформаційна книжкова виставка

"16 днів проти насильства", на якій представлені книги та матеріали про різні форми насильства, шляхи подолання, алгоритм дій для підлітків і дорослих, телефони довіри тощо.
Також ви можете безкоштовно взяти пам'ятку з необхідною інформацією, підготовленою працівниками бібліотеки.
Бережіть себе!
Пропонуємо огляд книг «Не мовчи!», які експонуються на виставці.
«Перші кроки до відновлення справедливості: посібник для ти хто долає наслідки сексуального насильства,учиненого в ході збройної агресії Росії проти України», 2024
Дане видання ставить за мету допомогти тим, хто постраждав від сексуального та гендерно-обумовленого насильства (СГОН), учиненого в ході збройної агресії Росії проти України. Матеріали посібника пояснюють, що таке СГОН, його форми та наслідки. У книзі можна знайти інформацію про першу медичну допомогу у випадках сексуального насильства та про те, як справлятися з психологічними наслідками такого насильства. Суттєву частину посібника присвячено доступним в Україні видам допомоги, якими можуть скористатися постраждалі, та практичним рекомендаціям щодо юридичного захисту прав уцілілих. У посібнику подано контакти державних та громадських організацій, які надають допомогу тим, хто постраждав від СГОН.
Мельниченко Настя «Я Не Боюсь Сказати», 2017
У липні 2016 року мережу Інтернет підірвала потужна акція #яНеБоюсьСказати, в якій тисячі жінок і чоловіків розповіли свої історії. Ця акція прогриміла не лише в Україні, але й за її межами. Тоді ж почалися розмови про те, що робити, аби не допустити такої кількості насильства. Настя Мельниченко, ініціаторка акції, вирішила написати книжку, в якій розповісти підліткам про те, як не допустити сексуального насильства стосовно себе, а також як поводитися і до кого звертатися, коли насильство вже сталося.

Андерсон Лорі Голс «Говори», 2019
Роман написано у формі щоденника тринадцятирічної дівчинки.
На перший погляд, у ньому показано звичайне шкільне життя американського підлітка, який не надто добре комунікує з учителями, батьками й друзями. Та на цьому тлі перед читачами постає страшна реальність, у якій панує лицемірство, байдужість, егоїзм, емоційне й фізичне насильство.
У школі інколи відбувається будь-що — і оточенню байдуже. А в складному підлітковому віці так важко віднайти в собі впевненість, щоб домогтися уваги, навчитися говорити й не боятися.
Ця книжка допоможе юнакам та дівчатам розібратися в собі та уникнути помилок, а батькам — зрозуміти власну дитину.
Гейтс Мелінда «Мить піднесення. Розширення прав і привілеїв жінок, що здатне змінити світ», 2019
«Мить піднесення» — це терміновий заклик до сміливості й рішучості. Дебют Мелінди Ґейтс — вчасний і необхідний заклик до дії з розширення прав і можливостей жінок. Упродовж останніх двадцяти років Мелінда Ґейтс виконувала важливу місію — скрізь відшукувала людей із невідкладними потребами. На цьому шляху для неї стало очевидним одне: якщо хочеш піднесення суспільства, потрібно припинити принижувати жінок.
Сайко Оксана «Птахи завжди повертаються», 2017
В останньому класі школи її життя розкололося на "до" і "після". Щоб збагнути себе, Олена мусить усе згадати. А правда схована в подіях, яких не пам'ятає. Їй не просто витримати нові обставити. Пережити втрати. Зрозуміти, де справжній дім. Перетерпіти жорстокість людей. І все-таки знаходить вихід. Бо вона – сильна.
Нікуліна, Анастасія «Сіль для моря, або Білий Кит», роман-буря, 2019.
Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, — це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: «Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо. Головне, що в тебе всередині». Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати?
Ця історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами — дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків. Зрештою, ця книжка про те, що сенс життя не в тому, що є смерть.
Анонім «Жінка в Берліні», 2019.
Впродовж восьми тижнів, з 20 квітня по 22 червня 1945 року, 34-літня берлінська журналістка, залишившись із невеликою групою сусідів у багатоквартирному будинку без їжі, електрики, газу й води, провадила щоденні записи свого досвіду виживання у плюндрованому Червоною Армією місті. В результаті постав унікальний літературний та історичний пам’ятник, якому в мемуаристиці Другої світової війни належить почесне місце — поруч із щоденниками Анни Франк, Віктора Клемперера та Мічігіко Хачійя.
Героїня-оповідачка «Жінки в Берліні» стала голосом безсловесних мільйонів жінок, яким випало відбудовувати життя з руїн, у матеріально й морально знищеному світі.
«Убивча книжка. Безстороння, без жодних намагань звести політичні рахунки чи викликати співчуття до головної героїні ― а проте це один із наймоторошніших звинувачувальних актів війни, який я в своєму житті читала. Всі мають це прочитати, особливо жінки» — Арундаті Рой, письменниця, лауреатка Букерівської премії.
Куява Жанна «Говори серце, не мовчи», 2019
Віра має надзвичайний редакторський хист, який допоміг знайти роботу й вижити в голодні дев’яності. Проте жіночого щастя Віра так і не пізнала. Жінка дістає роботу в престижній рекламній агенції та відразу розуміє: працівниці компанії — мовчазні рабині. Їхній начальник Іван Кавунчик — хтивий бабій. І якщо Віра не хоче втратити роботу, має прийняти його умови. Тут усі грають за його правилами. Але ж коли всі мовчать, хтось має заговорити.





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Презентація книги Володимира Маслова „Материя чувств”

”НІ – насильству в сім’ї”

Година спілкування